JAC HFC3314KR1 dump truck
PDF
JAC HFC3314KR1
price on request
Contact the seller
Call me back
JAC HFC3314KR1 dump truck - Autoline
JAC HFC3314KR1 dump truck | Image 1 - Autoline
JAC HFC3314KR1 dump truck | Image 2 - Autoline
Interested in the ad?
1/2
PDF
Price:
on request
Ask for price
Notify me when price changes
Contact the seller
Brand: JAC
Model: HFC3314KR1
Type: dump truck
Year of manufacture: 2015
Location: United Arab Emirates SHARJAH, P.O. BOX 3711576 km to "United States/Columbus"
Seller stock ID: 21667
Placed on: 18 Apr 2026
Condition
Condition: used
Additional services
More details — JAC HFC3314KR1 dump truck
Machine ID: 21667
Brand: JAC
Model: HFC3314KR1
Capacity: 20-M3
Year: 2015
Running Hours: 209,253
Important
This offer is for guidance only. Please request more precise information from the seller.
Purchase tips
Safety tips
Seller Verification
Price Check
Do not buy products which price is too different from the average price for similar equipment.
Doubtful prepayment
Varieties of this fraud may include:
  • Transfer of prepayment to the card
  • Transfer to the “Trustee” account
  • Such a request should be alarming, most likely you are communicating with a fraudster.
  • Transfer to a company account with a similar name
  • Substitution of own details in the invoice of a real company
Found a fraud?
Let us know
Safety tips
Similar ads
JAC HFC3314KR1 dump truck JAC HFC3314KR1 dump truck
Price on request
Dump truck
2015
United Arab Emirates, SHARJAH, P.O. BOX 37
Arabian Jerusalem Equipment Trd Co LLC
10 years at Autoline
Dump truck
2016
Axle configuration 8x4 Suspension spring/spring Way of unloading rear
United Arab Emirates, Dubai
NOJOOM ALBAHR USED TRUCKS & HEAVY EQUIPMENT TRADING LLC
202,371 km
Chile
www.be-market.com
1 year at Autoline
Selling machinery or vehicles?
You can do it with us!
138,199 km
Power 380 HP (279 kW) Fuel diesel Volume 18 m³ Axle configuration 6x4 Suspension spring/spring
United Arab Emirates, Dubai
Golden Target Heavy Equipment LLC
6 years at Autoline
Power 420 HP (309 kW) Axle configuration 8x4 Suspension spring/spring Way of unloading rear
auction Auction
United Arab Emirates, Jebel Ali Free Zone
Euro 6
Power 664 HP (488 kW) Fuel diesel Load cap. 20,810 kg Axle configuration 6x4 Suspension spring/air
Norway
Howo dump truck Howo dump truck Howo dump truck
Euro 3
Power 375 HP (276 kW) Fuel diesel Load cap. 35,000 kg Volume 22.68 m³ Axle configuration 6x4
China, Shanghai
BONFEE Trading (Machinery)
13 years at Autoline
Euro 2
Power 340 HP (250 kW) Fuel diesel Load cap. 22,250 kg Axle configuration 6x4 Suspension spring/spring
Belgium, Meer
GA den Otter bedrijfsauto’s BV
18 years at Autoline
Fuel diesel Axle configuration 6x4 Suspension spring/spring Way of unloading rear
Power 410 HP (301 kW) Fuel diesel Load cap. 20,000 kg Volume 11.28 m³ Axle configuration 8x4 Suspension coil spring Way of unloading 2-way
Hungary, Budapest
Laslo Truck
11 years at Autoline
Euro 6
Power 440 HP (323 kW) Fuel diesel Load cap. 18,110 kg Axle configuration 8x4 Suspension spring/air
Belgium, Handzame
BRAEM NV/SA
17 years at Autoline
Power 450 HP (331 kW) Axle configuration 8x8 Suspension spring/spring Body brand Meiller Way of unloading 3-way
Poland, Daleszyce
Samochodowy Transport Drogowy
13 years at Autoline
Power 411 HP (302 kW) Fuel diesel Load cap. 14,000 kg Volume 11.66 m³ Axle configuration 6x4 Suspension spring/air Body brand Meiller Way of unloading 3-way
Germany, Peine
Auto Henze
16 years at Autoline
Power 581 HP (427 kW) Fuel diesel Load cap. 19,530 kg Axle configuration 8x4 Suspension spring/spring
Norway
Power 430 HP (316 kW) Load cap. 18,010 kg Axle configuration 8x4
Poland, Nowe Iganie
AUTOIGANIE
1 year at Autoline
Power 430 HP (316 kW) Fuel diesel Load cap. 17,160 kg Volume 12.01 m³ Axle configuration 8x4 Way of unloading 2-way
Poland, Bilcza
MOTO-RAD
Power 428 HP (315 kW) Fuel diesel Load cap. 18,800 kg Volume 13.74 m³ Axle configuration 8x4
Germany, Bovenden
Gassmann GmbH
Power 238 HP (175 kW) Fuel diesel Load cap. 8,815 kg Volume 5.64 m³ Axle configuration 4x4 Suspension spring/spring Body brand Meiller Way of unloading 3-way
Germany, Peine
Auto Henze
16 years at Autoline
Power 354 HP (260 kW) Fuel diesel Load cap. 7,085 kg Volume 7 m³ Axle configuration 4x2